PERMOLİT BOYA
HAKKINDA

HAKKIMIZDA

Permolit Boya; Akçalı Şirketler Topluluğu bünyesindeki markalardan biridir.

Permolit Boya A.Ş. ülkemizin yükselen sektörlerinin başında gelen boya sektöründe, 1984 yılından beri faaliyet göstermektedir. Akçalı A.Ş., 1986 yılında Türkiye’de bir ilke imza atarak, Permolit ismiyle, Türkiye’nin ilk tavan boyasını piyasaya sürmüştür. Permolit Boya, pazarda öncü olduğu bu ürün ile rakiplerin de benzer ürünlerini piyasaya sürmesinde liderlik yapmış ve hala tavan boyasında Türkiye’de en çok tercih edilen marka olarak liderliğini korumaktadır.

Permolit Boya 300’ ü aşkın geniş bir ürün yelpazesiyle sektörde hizmet vermektedir.

Su bazlı iç cephe boyaları, su bazlı dış cephe boyaları, tavan boyaları, su bazlı binder, astar ve macunlar, izolasyon malzemeleri ve renklendiriciler, su bazlı yağlı boyalar, sentetik son kat boya ve astarlar, antipas ve macun, tinerler, ahşap koruyucular, özel boyalar, ısı yalıtım sistemleri, yardımcı ürünleri ve renklendirme sistemi ile pazarda önemli bir yere sahiptir ve piyasaya yön veren markaların başında gelmektedir.

Her zaman en iyi kaliteyi en uygun fiyatla pazara sunmayı hedeflemiş olan Permolit Boya, en son teknolojiye sahip ekipmanları ve konusundaki uzman kadrosu ile ürün, hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarak dünya standartlarını Türkiye’de uygulamaktadır.

KALİTE VE ÇEVRE POLİTİKAMIZ

Koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi ile kurduğumuz Kalite Yönetim Sistemimizin sürekli iyileştirme felsefesi ile düzenli aralıklarla gözden geçiriceğimizi ve kurmuş olduğumuz sistemin ulusal -uluslararası standartlara mevcut yasa ve yönetmelikler ile uygunluğunun devamlılığını sağlayacağımızı ve “Permolit Boya” markasını Boya Sanayisinin olmazsa olmazlarından biri yapmayı ve bunun için paydaşlarımızın da memnuniyetini sağlayacağımızı taahhüt ederiz.

Yönetim Kurulu Başkanı

İNSAN KAYNAKLARI

Permolit Boya olarak İnsan Kaynakları politikamız; İnsan Kaynakları yönetimi fonksiyonlarını ve organizasyon yapılanma faaliyetlerini şirketimizin amaç ve hedefleri doğrultusunda etkin ve verimli bir şekilde planlamak ve gerçekleştirmektir. Permolit Boya olarak amacımız, çalışanlarımızın yetenek ve becerilerinin artırılmasına ve geliştirilmesine katkıda bulunan kaynakları sunmak; iç iletişimi sağlamak; profesyonellik, yenilikçilik, liderlik ve kaliteyi destekleyen ortamı yaratmaktır.


PERMOLİT ÖZ DEĞERLERİ

PERMOLİT BOYA ÇALIŞANLARININ SAHİP OLMALARI VE GELİŞTİRMELERİ GEREKEN 3 TEMEL YETKİNLİKLERİ VARDIR. BUNLAR:

 1. PROFESYONELLİK
 2. YENİLİKÇİLİK
 3. LİDERLİK

BU 3 TEMEL YETKİNLİĞİN PARALELİNDE:

 1. YAPTIKLARI İŞİN TÜM DETAYLARINI VE İNCELİKLERİNİ BİLİR VE ONLARA HAKİM OLACAK ŞEKİLDE SÜREKLİ KENDİLERİNİ GELİŞTİRİRLER.
 2. İŞLERİNİ EN İYİ ŞEKİLDE YAPAR VE EN İYİYE ULAŞMAK İÇİN ÇALIŞIRLAR,
 3. KENDİLERİNDEN BEKLENEN HEDEFLERİ EN ETKİLİ ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİRİLER.
 4. KATMA DEĞER YARATAN FİKİRLER, ÜRÜNLER VE METOTLAR GELİŞTİRİR VE BUNU ALIŞKANLIK HALİNE GETİRİRLER,
 5. DEĞİŞEN İŞ KOŞULLARINA RAKİPLERİNDEN ÖNCE UYUM SAĞLARLAR,
 6. BÜYÜME VE KARLILIK İÇİN SÜREKLİ ARAŞTIRIR, VERİ TOPLAR VE BUNLARI ÇALIŞMA ARKADAŞLARI İLE PAYLAŞIRLAR,
 7. YÖNETTİKLERİ EKİPLERİN ŞİRKET HEDEFLERİ DOĞRULTUSUNDA, İŞBİRLİĞİ İÇİNDE ÇALIŞMALARINI SAĞLARLAR,
 8. ŞİRKET HEDEFLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN KARARLI, SAĞDUYULU BİR ŞEKİLDE DEĞİŞİMDEN KORKMADAN ÇALIŞIR, YÖNETTİKLERİ EKİPLERİ EN YÜKSEK VERİMİ ALACAK ŞEKİLDE YÖNLENDİRİRLER.


EĞİTİM

Permolit Boya’da misyon, vizyon ve hedefler doğrultusunda çalışanlarımızın teknik bilgi ve kişisel becerilerini geliştirmek amacıyla eğitimler düzenlenmektedir. Şirketimiz insan kaynakları politikaları içerisinde, stratejik bir öneme sahip olan eğitim sistemimiz, çalışanlarımızın gelişimini desteklemeyi, motivasyon ve iş tatmini yaratmayı hedeflemektedir.

Eğitim sistemimiz, şirketimizdeki organizasyon yapısına paralel olarak oluşturulmuştur. Şirketimizde göreve yeni başlayan çalışanlarımız, pozisyonlarına uygun olarak Oryantasyon, Ürün Eğitimleri, Teknik Eğitimlere katılırlar. Daha sonra kariyer basamakları doğrultusunda teknik bilgi, beceri ve kişisel gelişimlerini sağlayacak eğitim programlarına katılımları sağlanarak gelişimleri desteklenir. Permolit Boya eğitime değer veren, çalışanlarını sürekli geliştirmeyi hedefleyen bir okuldur. Hedeflerini gerçekleştirmenin ve daha ileriye gitmenin sürekli gelişme ve öğrenme ile mümkün olduğunun bilincindedir.


Kariyer Olanaklarımız

Permolit Boya’ lı Olmak; Güvenli, istikrarlı, sağlam, en iyi teknolojiyi kullanan bir yapı içerisinde, çalışkan, dinamik, Profesyonel, Yenilikçi, Lider Permolit Boya’lılar arasına katılabilmek bir ayrıcalıktır. Gelin, bu ayrıcalığı siz de yaşayın.

Açık pozisyonlarımızı görmek için tıklayınız…

İSG POLİTİKAMIZ VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Türk Boya sektöründe yüzde yüz yerli sermaye ile 1984 yılında kurulan Akçalı A.Ş., rekabetin yüksek olduğu boya sektöründe kendi teknolojisini geliştirerek sürdürülebilir büyümeyi sağlamak için Ar-Ge faaliyetlerine ve inovatif ürünlere yatırım yapmaktadır.

Şirket olarak, gelecek stratejilerimizi; müşterilerimize faydalar sağlamanın yanında, gelecek nesillere rahatça yaşayabilecekleri bir dünya bırakmanın bilinci ile oluşturuyoruz. Bu doğrultuda revize etmekte olduğumuz Süreç Yönetim Sistemimizi, kurmuş olduğumuz Yönetim Sistemlerimiz ( ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ) ile entegre olarak çalışacak şekilde tasarlamakta ve tüm süreçlerimizin sürekli iyileştirilmesine önem vermekteyiz. Aynı zamanda tedarikçilerimiz ve iş ortaklarımız ile çalışmalarımızda da aynı normlara önem vererek ortak bir bilinç yaratmaya çalışmaktayız. Yatırımlarımızı yaparken geri dönüşüm, sürdürülebilirlik ve sosyal sorumluluk konularında maksimum seviyede duyarlılık ile hareket etmekteyiz.

Su bazlı ürünlerde uzmanlaşmamızın en büyük nedeni ürünlerimizin çevreci olmasıdır. Bu düşüncenin bir uzantısı olarak, 2016 yılında da çevre ve insan sağlığına daha duyarlı ürünler üzerine AR- GE çalışmalarına yatırım yapmaya devam ediyoruz.

ÇEVRE VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KONULARINDA YAPTIKLARIMIZ

Sürdürülebilir çevre için ISO 14000 çalışmalarımız devam etmektedir. Kullandığımız ürünlerin içerisindeki hammaddelerde revizelere gidiyoruz, bu konuda Avrupa standartlarını çok yakından takip ediyoruz. Mümkün olduğunca sağlığa zararsız olan ürünleri kullanmaya özen gösteriyoruz. Su bazlı üretim yaptığımız için zaten çevreye zararlı bir atığımız yok, son derece modern atık tesislerine sahibiz. Ayrıca orman yangınlarını önleme ile alakalı olarak TUBİTAK ile birlikte yürüttüğümüz projelerimiz var. Ürünlerimizi sürekli geliştirerek, insan sağlığına zararsız ürünler üretmeye çalışıyoruz.